O pisaniu…

Ostatnio podczytywałam dyskusję, po co ludzie piszą blogi. Takie o „dupie Maryni” i inne takie. Nie ma chyba jednego powodu dlaczego ja to robię. Lubię pisać, inaczej, lubię zapisywać, piszę to inne rzeczy ;)
Zatem sobie tu zapisuję to i owo…ale może Umberto Eco mnie wybawi:

„Jedną tylko rzecz pisze się dla siebie i jest to lista zakupów. Służy do zapamiętania, co masz kupić, a kiedy już kupiłeś, możesz ją podrzeć, bo do niczego innego się nie przyda. Wszystko inne piszesz, żeby coś komuś powiedzieć.”

ps. Codziennie uczę mojego młodszego synka kilku duńskich słówek. Tak sobie postanowiłam, że codziennie będą 3. Odpytuję go potem, skubany ładnie pamięta. To jest niesamowite jak dzieci szybko łapią nowe rzeczy. A ten jego akcent? :) Szok. Słowa na dziś to – ser, jabłko, trzy :)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „O pisaniu…

 1. ~Andrewex pisze:

  Dzieci strasznie szybko łapią – pamiętam jak moja córka szybko ogarnęła się z niemieckim, mimo że miała już przeszło 6 lat w chwili przeprowadzki do Wiednia. A Dania… Danię wspominam z własnego dzieciństwa, a zwłaszcza Kopenhagę i legoland :)

 2. ~alex pisze:

  mądre słowa. Zresztą pisanie nie tylko dla siebie pozwala porządkować myśli, nabierać dystansu – więc i ja się za to wzięłam wreszcie :)

 3. ~edex80 pisze:

  Witaj Lena,
  pisanie… bardzo kocham pisać. Teraz też piszę różne rzeczy, byle nie tą naszą pracę licencjacką :D bleeeee…. ale muszę się wziąć. Dam z siebie wszystko i się zdeterminuję. Może lekko na pokaz – dla kogoś :D ale co mi tam. On pisze doktorat już, a ja mogę licencjata.
  Ogólnie nie jestem zbyt wielką humanistką, ale pisać… uwielbiam. Chyba to wszystko dzieje się pod natchenienim czytanych książek :D i ogladania rożnych bajek, filmów itp.
  Dobre porównanie co do tego pisania: piszemy listę zakupów dla siebie, resztę dla kogoś, kto nas będzie czytał dlatego mimo wszystko trzeba się dobrze zastanowić co i jak napiszemy.
  Czy treść będzie zrozumiała. :)

  Pozdrawiam z deszczowego Śląska :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>